Fotorowuvenation / IPL ile olan deneyimim: Bölüm I

Kendime kendime bir fotorevenasyon / fotofacial tedaviye davrandığım için ödüllerime işaret ettim. Birçoğunuz bu tedavi modunu merak ediyordun, bu yüzden yolculuğumu Chronicle’a karar verdim.

Bu yazı, fotoreerjovenasyonun tüm teknik yönüne girmez, bu tedaviyi seçmenizi teşvik etmek dedir. Bu sadece kendi deneyimlerim ve görüşlerim.

İlk önce photoNejuvevenation / photogacial ya da yoğun darbe ışığına (IPL) tanıtıldım, lazer epilasyonum için gidiyorum. IPL tedavilerini benim için harika bir yüz tedavi olarak topladık. Genel olarak, iyi bir cilde var – Temyiz rutinimde net ve parlak görünümlü cildi korumak için temel bir odak noktası oldu. En büyük endişe, çileklerim ve çene alanımdaki hormonal koparmalardan bazı hiperpigmentasyonum. IPL, kahverengi lekeleri (çiller, güneş ve yaş lekeleri gibi), ince çizgiler ve gözeneklerin boyutunu en aza indirgeme konusunda gösterilir.

Kaynak. Çillerim, bu kızın soldaki fotoğraftan önce benzerdir – çoğunlukla bazı düzensiz lekelerle yanaklarda yoğunlaşmıştır. Benimki fotoğraftan önce ondan daha hafiftir – daha önce ve sonrası arasında bir yerde, söyleyeyim.

Bazı araştırmalar yaptım (okuma: Google Arama ve arkadaşlarınızla sohbet) ve IPL’nin oldukça hafif olduğunu ve hiçbir aksama süresi olmadığını tespit ettim. Sonuçta, sonunda IPL’ye bakmamın nedeni, sonuç vermeyen çeşitli topikal tedavilerle sürekli hayal kırıklığına uğradı. Birçok “beyazlatıcı” ve “aydınlatıcı” ürünleri orada denedim ve tek kaldığım bir cilt bakım mezarlığı. Sonuçlar istedim. Ve bazılarınızın ne söyleyeceğini biliyorum: ama çiller sevimli! Daha önce bir süre önce duydum (öyleyse dahil) ama sadece onları solmak istiyorum. % 100 ortadan kaldırılacakları beklentilerim yok ama sadece daha yumuşak bir cilt tonu istiyorum.

İlk önce, iyi bir aday olduğumu bulmak zorunda kaldım – IPL daha hafif cilt tonlarında daha iyi çalışmaya meyillidir. Mac’te NC20 civarındayım. Ayrıca, tedaviyi yaparken bronzlaştırma veya son güneş ışığına sahip olmaması tavsiye edilir – bu nedenle Güz / Kış ayları IPL yapmak için en uygun zamanlardır. IPL için iyi bir adaydım.

Kaynak. UM, bu model gerçekten bu resimde koruyucu göz giysisi olmalı!

İlk oturum:

Gerekli hazırlık işi yoktur. İşten sonra oturumum için gösterdim, bu yüzden makyaj yaptım. Estetisyen makyajımı kaldırdı ve ardından yüzüme açık muhteşem jel katmanı uyguladı. Işığı engelleyen koruyucu gözlükler verildi (gözlerimi iyi önlem için kapattım). Yapıcı açıkken, yüksek sesle olmadığında bir sinek gürültüsünün birazını yapar. Makineye takılan değnek, bir vakum için elde tutulan bir ek gibi görünüyor. Zaten lazer epilasyon hissini yaşadığımı düşünerek, birisi cildinize sıcak bir ampulle dokunmuş gibi, benzer hissetmesini bekliyordum – bu yüzden daha ılıman hissettim! Beklenti, dürüstçe, gerçek tedaviden daha kötüydü. Lazerden küçük bir saç yanan bir koku var – burada tahmin ediyorum, ama sanırım cilt içindeki melanin’i hedef alan lazer. IPL’in nasıl çalıştığının mekanizması, melanininin dağılmasını sağlayan melanin’i kırmasıdır.

Kaynak. Medi-Spa’daki yapımcı buna benziyor.

Değnek, yüzün çeşitli kısımlarına bastırılmış pürüzsüz bir cam yüzeye sahiptir ve kısa parlak ışık patlamaları yayılır. Estetisyen, yanakları, alnımdan ve çenemin üzerinden geçti, istenen belirli sorun noktalarına odaklanarak (yanaklardaki çiller). 10 dakikadan daha az bir konuda bitti! Daha sonra hafif bir yüz masajı yaptı ve bir yüz serumu ve sonra bir nemlendirici uyguladı. Oturumdan hemen sonra, cildim biraz sıcak hissetti ve biraz kızardı, ancak başka hiçbir belirgin etkisi yoktu. Tedavisinden birkaç gün sonra cildimdeki herhangi bir AHA kullanmamaya teşvik edildim. Ve ben güneşten uzak durmalı ve güneş koruyucu giyerdim (her gün her gün güneş koruyucu giymeli!) O gece, yüzümü hafif temizleyici ile yıkadım ve herhangi bir AHA veya Retinol’den oluşmayan düzenli yüz kremi uyguladım (kullanıyordum Shiseido o zaman inanılmaz derecede canlandırıcı bir krem).

Ertesi gün:
Cildim özellikle alnım inanılmaz derecede pürüzsüz! Cildim yanaklarımda biraz kuru ve sıkı hissetti. O akşam yüzyılın bir yüz yağı uyguladığımdan emin oldum.

Önümüzdeki hafta:
By day 4, a couple of my larger freckles started to darken slightly in pigmentation – mostly in the centers like they were getting a lot more concentrated. Sonra koyu alanlar soldu ama hiçbir şey dramatik değil. Cildim biraz lapa lapa, bu yüzden, cildimi lapa lapa uçlarını sokacak şekilde yavaşça pul dökülmesi için aloette aloepure restoratif enzim kabuğumu kullanmaya karar verdim.

Kaynak. What is UP with all these models not wearing protective eye wear?! Önce güvenlik!İkinci Oturum:

Bir sonraki oturumum ilk kişiden 4 hafta sonra rezerve edildi – 3 ila 6 hafta aralıklarla Space IPL oturumları için tavsiye edilir. Bu oturumda, estetikçi ayarı son oturumdan biraz daha yüksek koydu. Ve bu sefer, cildimdeki küçük ısı flaşları için hazırlık duydum. Cildim oldukça kızardı ve daha sonra dehidrated hissetti. O gece yüz petrolü kullanıyorum.

Ertesi gün:
Cildim yine çok pürüzsüz ve açıktı. Vakfı bile ihtiyacım yoktu, sadece biraz gizleme ve bu buydu.

Önümüzdeki hafta:
Üçüncü gün etrafımda yerlerimden biri kaşınmaya başladı. İçgüdüsel olarak çizmeye gittim ve üzerinde biraz kabuk hissettim. Aynada kontrol ettim ve lo ve bak, spotun merkezi karardı ve biraz kabuk oluşturdu. Ertesi gece yüzümü yıkadık ve küçük bugjer idealdir! Bu nokta daha yakın denetledim ve rengin daha hafif! IPL’nin bunu yapabileceği konusunda bilgilendirilmiştim: daha koyu pigmentleri hedefliyor, onları yüzeye getiriyor ve pul alabilirler. Bana oldu!
İPL işlemine yardımcı olmak için cildimin üst katmanını kurtarmak için tedavimden yaklaşık bir hafta sonra bir glikolik asit temelli bir glikolik asit kullanması için teşvik edildi. Bu amaç için güvenilir Andalou Balkabağı Bal Glikolik Maskemi kullandım. Ayrıca, Brilliance’a yardımcı olmak için C vitamini serum kullanmamı teşvik etti – Paula’nın seçimini C15’i düzenli olarak inanılmaz derecede güçlendirici dirençli kullanıyorum. Ayrıca Aloette ALOEPURE restorasyon enzim kabuğu ve yukarı ve up peeling pamuklu turlarımın dökülmesine devam ettim.

Fotorekuvvet için yapılan tedaviler, oturum başına 200 ila 500 $ arasında değişebilir – paketlenmiş fırsatlar elde ederek bazı tasarruflar olabilir. En iyi sonuçları elde etmek için minimum 5 seansa sahip olması önerilir. Genel olarak, şimdiye kadar IPL tedavilerinimin ilerlemesiyle çok teşvikim! Gitmek için 3 çok daha fazla tedavi var ve son düşüncelerimi 3 ay içinde yayınlayacağım. hiç fotoreerjuvenation / ipl yaptınız mı? Bunu yapmayı düşünüyor musun?

Bunu Paylaş:
Paylaş

Bunu bir PAL’e e-posta ile göndermek için tıklayın (yeni pencerede açılır)
Pinterest’te paylaşmak için tıklayın (yeni pencerede açılır)

Twitter’da paylaşmak için tıklayın (yeni pencerede açılır)
Tumblr’da paylaşmak için tıklayın (yeni pencerede açılır)

Reddit’te paylaşmak için tıklayın (yeni pencerede açılır)

Bunun gibi:
Yükleniyor gibi …

İlişkili

Fotorerjuvenation / IPL: Son düşünceler, bunu Haziran ayında geri göndermeyi belirtti, ancak tatil ve yaz tembellikleriyle bu yazıyı yazmaya başladım. : P şimdi tüm IPL tedavisi serisinden geçtim – benim deneyimimin tüm düşüncelerimi fotoreerjuvenation / IPL ile sağlayabiliyorum. Kaynak. Ben satın aldım …
26 Ağustos 2016- “Güzellik”

Fotorerjuvenation / IPL: Bölüm III, tedavilerimin 5’ini tamamlayana kadar IPL’de başka bir güncelleme planlamıyordu, ancak 3. seansımın bir güncelleme garantildiğini düşünüyorum. görüntü kaynağı Uzun Mağaza Kısa: Cildim, 3. seansa kötü bir şekilde tepki gösterdi. 🙁 Özellik Görüntü kaynağı. 3. Oturumun içine girdim …
11 Mart 2016 “Güzellik”

Skincare rutinleri derecelendirme – Bölüm 2’den kaçınılmazdı, arkadaşlarımın cilt bakımı rutin girişini gönderdikten sonra diğer arkadaşlarımın da rutinlerinin gözden geçirilmesini istediği için kaçınılmazdı. Ayrıca bir okuyucunun, onun cilt bakımını gözden geçirmesi için yorumlarda bana sordu – bu ona çok güveniyor! Aşağıda kendi kendini bildirenler …
11 Mayıs 2015 “Güzellik”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

WalgreensWalgreens

Almay ile benzersizliğini kutlayınfırçalamak. Beni her zaman bahçecekteyken şapkayı salladın. Bakın! Patron fırıncı 110 bir karışmaya neden olur 230 kendine ait Karaoke Kraliçesi 140 burada hiçbir şey yapmaz 120 asla